C6
Menu

Inovacijos, pakėlusios saugumo lygio kartelę iki dar neregėtų aukštumų.

Naujos Citroën C6 technologijos – dėl saugumo ir komforto

svetainės apie Citroen C6 autoriaus nuotrauka Rolandas Kuprys - Paskelbta skyriuje: C6 data: 2017 vasario 12 d.

Saugumo lygio įvertinimas

Kuriant C6, jo saugumui užtikrinti buvo skirtas ypatingas dėmesys, tuo tikslu jame įdiegta daugybė naujovių: nukrypimo nuo važiavimo krypties perspėjimo sistema (LDWS), parkavimo davikliai priekyje ir gale, posūkio kryptimi pasisukantys priekiniai ksenoniniai žibintai (šios technologijos, tik jau kaip papildoma įranga, montuojamos ir C4 bei C5 modelius), aktyvus (iššokantis į viršų) variklio dangtis, pajudėjimo įkalnėje sistema, 9 saugos oro pagalvės, aktyvios nuo kaklo traumų saugančios priekinės galvos atramos, padangų slėgio kontrolės sistema, adaptyvi pastovaus greičio išlaikymo sistema (tempomatas) su pasirinkto greičio ribotuvu, elektrinis stovėjimo stabdys, laisvų rankų pokalbiams telefonu įranga. Šios ir dar kitos technologijos užtikriną C6 vairuotojo ir visų keleivių saugumą, kurį savo tyrimais patvirtinimo ir liko patenkinti Euro NCAP ekspertai.

Euro NCAP oficialius Citroen C6 saugumo įvertinimas
C6 yra pirmasis automobilis, gavęs maksimalų keturių žvaigždučių įvertinimą už pėsčiųjų apsaugą. Kuomet automobilis pajunta susidūrimą su pėsčiuoju, yra aktyvuojamas iššokančio antvožo mechanizmas, kuris gaubtą kilsteli, suteikiant didesnį atstumą tarp variklio dangčio paviršiaus ir standžiųjų sudėtinių variklio dalių.

"Yra labai džiugu, kad Citroën pelnė keturias žvaigždutes už pėsčiųjų apsaugą. Prieš keletą metų kai kurie gamintojai teigė, kad tai yra neįmanoma. Dabar yra aišku, kad gamintojai, kurie yra įsipareigoję visapusiškam saugumui, gali apsaugoti esančius automobilio išorėje, nesileisdami į kompromisą esančių jo viduje saugumo atžvilgiu” - sakė Euro NCAP pirmininkas Claes Tingvall.

C6 sedanas, net ir nepatekdamas į tipinio šeimos automobilio segmentą, yra gamykliškai paruoštas ir juo itin saugu važiuoti ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Euro NCAP komanda teigiamai įvertino, kad keleivio saugos oro pagalvė C6 automobilyje gali būti deaktyvuojama įgalinant vaikiškas saugos kėdutes, atsuktas nugarėle į priekį, naudoti ant prekinės keleivio sėdynės. Tačiau vienos žvaigždutės pritrūko iki maksimalaus įvertinimo, kadangi informacija apie oro pagalvių būklę nebuvo pakankamai aiškiai, t.y. pagal visus Euro NCAP reikalavimus, pateikta ir nebuvo aiškiai nurodyta ISOFIX tvirtinimo įtaisų ant galinėse šoninėse sėdynėse buvimą.


svarbiausios informacijos projektavimas ant priekinio stiklo


Prancūzai pasiūlė naują vairuotojo darbo vietos koncepciją: didelis 7" centrinis displėjus sumontuotas centre, o moderni įranga gali projektuoti pagrindinę informaciją, pavyzdžiui, greitį, kuro ir navigacijos duomenis ant priekinio stiklo tiesiai priešais vairuotoją, ties kelio priekyje stebėjimo linija. Šio sprendimo dėka vairuotojas visą dėmesį skiria saugiam situacijos kelyje stebėjimui, tačiau tuo pat metu, nenukreipdamas akių nuo kelio, mato ir automobilio duomenų rodmenis, - vairuotojas gali išsaugoti vertingas sekundes, taip reikalingas situacijai suvaldyti.

greičio ir kitos pagrindinės informacijos atvaizdavimas ant Citroen C6 priekinio stiklo - C6.lt

Greičiui jautrus galinis aptakas


Kupė stiliaus greičiui jautrus aptakas užtikrina optimalias aerodinamines savybes ir stabilumą važiuojant dideliu greičiu bei efektyvesnį stabdymą. Pradinėje stadijoje aptakas būna nuleistas ir susilieja (nežinantys nė neįtaria, kad toks yra) su Citroën C6 korpusu, tačiau kai tik greitis viršija maždaug 65 km/val., aptakas automatiškai pakeliamas į pirmąją pakėlimo padėtį. Šioje stadijoje ir išlieka, jei tik greitis nekrenta žemiau 25 km/val.; žemiau šio greičio aptakas yra pilnai nuleidžiamas. Greitkeliuose skriejant ~125 km/val. aptakas pereina į antrąją stadiją - pakeliamas maksimaliai. Šioje pozicijoje aptakas išlieka tol, kol važiavimo greitis išlieka virš ~105 km/val.; greičiui kritus žemiau, aptakas sugrįžta į pirmąją pakėlimo stadiją.


Netyčinio linijos kirtimo įspėjamoji sistema (LDWS)


LDWS sistema (angl. Lane Departure Warning System) padeda kovoti su vairuotojų nuovargiu ir neleidžia užmigti prie vairo greitkeliuose ar ilgose kelionėse. Kai ši funkcija įjungta ir Citroën C6 rieda didesniu nei 80 km/val. greičiu, jutikliai automobilio priekyje aptinka bet kokį netyčinį ištisinės arba punktyrinės baltos linijos kirtimą. Pradeda vibruoti vairuotojo sėdynė, kad perspėtas vairuotojas nedelsiant sugražintų automobilį atgal į jo eismo juostą.


Šviesa ten, kur jos labiausiai reikia


Posūkio kryptimi pasisukantys žibintai - sena Citroën inžinierių vizitinė kortelė - pristatyti dar 1967 m. modelyje DS (Classic & Sports Car žurnalo tituluotame gražiausiu visų laikų automobliu), atgimė naujajame flagmane C6. Bi-Xsenon priekiniai kryptiniai ksenoniniai C6 žibintai atitinka aukščiausius saugos standartus: priekiniai žibintai susieti su automobilio vairo pasukimo kampu, kad galėtumėte anksčiau pamatyti priešais esantį kelio ruožą; puikus matomumas tamsiu paros metu ar esant nepalankioms oro sąlygoms ir mažiau varginanti kelionė dėl žibintų skleidžiamos baltos šviesos; dvigubai ryškesni už halogeninius žibintus. Žibintai yra automatiškai įjungiami kai tik tą padiktuoja sąlygos, o įdiegta "palydėk-mane-namo" funkcija, gali būti puiki pagalbininkė apšviečiant kelią iki pat jūsų namų durų.


Pažangi stabdymo sistema


Iš į C6 įdiegtų saugos funkcijų gausos akivaizdu - kai to prireiks, sustosime. Citroën C6 sumontuota visapusiška stabdymo sistema, kurią sudaro: keturi didelio skersmens vėdinamieji diskiniai stabdžiai; ABS (stabdžių antiblokavimo sistema), elektroniniu būdu reguliuojanti stabdymo slėgį, kad neužsiblokuotų ratai; elektroninė stabdymo galios paskirstymo sistema (EBD), tolygiai paskirstanti stabdymo jėgą visiems ratams; avarinio stabdymo pagalbos (EBA) sistema, akimirksniu padidinanti stabdymo galią, kai vairuotojas stipriai užmina stabdžių pedalą. Patogumui ir saugumui užtikrinti C6 limuzinuose pirmą kartą Citroën markės istorijoje panaudotas elektrinis stovėjimo stabdys, jis lengvai įjungiamas rankenėle, esančia centrinėje konsolėje.


Devynios oro pagalvės


Visiems Citroën C6 keleiviams suteikiama visapusiška apsauga: kaip standartinė įranga montuojamos net devynios oro pagalvės (dvi priekinės, dvi šoninės priekinės ir dvi šoninės galinės, vairuotojo kelių apsaugos ir dar dvi ilgos užuolaidinės). Susidūrimo atveju, iki minimumo sumažinti žalai, vairo kolonėlė atsitraukia 80 mm į priekį. Be to, kaklo traumų padės išvengti aktyvios priekinės galvos atramos. Citroën C6 kėbulo konstrukcija užtikrina aukščiausius keleivių apsaugos standartus: priekinė dalis sukonstruota taip, kad įvykus susidūrimui sugertų smūgio energiją; salono konstrukcija padaryta tvirtesnė, kad būtų deformuojama ne ji, o kitos automobilio dalys. Citroën rūpinasi visų eismo dalyvių saugumu: staigaus C6 stabdymo atveju, automatiškai įjungiami avariniai žibintai.


Padangų slėgio kontrolės sistema


Specialistai teigia, kad automobilių padangų slėgis toks pat svarbus, koks vairuotojų kraujospūdis. Tinkamas slėgis lemia transporto priemonės efektyvumą ir saugumą kelyje taip, kaip geras kraujospūdis daro įtaką viso mūsų organizmo būklei. Nors specialistų yra rekomenduoja slėgį patikrinti kartą per dvi savaites, tačiau tai daro labai maža vairuotojų dalis. Ši klaida klastinga: jei padangos slėgis per žemas, ji pradeda kaisti; kylant temperatūrai tarp padangos komponentų įvyksta separacijos procesas, prarandamas padangos konstrukcijos vientisumas ir padanga sprogsta. Šiai problemai pašalinti iš esmės Citroën C6 įrengta padangų slėgio kontrolės sistema nuolat tikrina padangų oro slėgį. Jei slėgis per mažas, sistema pateikia vaizdinį ir garsinį įspėjimus.

Citata iš: Official Citroen C6 safety rating paskelbė Euro NCAP